“P Sherman 42 Wallaby Yolu Sydney” size de bir şey hatırlatıyor mu?

Atölyemize Kalan:
Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn

Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi

Tasarım odaklı düşünme insanı merkeze alarak sorunları çözmeye çalışılan bir düşünme biçimidir.

Tasarım Odaklı Düşünme atölyemiz 14 Aralık 2019 saat 09.00‘da ASFA Eğitim Kurumları‘nda gerçekleştirilecektir.

Tasarım Odaklı…

Atölyemiz profesyonel dalgıçlar tarafından verilecek olan teorik dalış eğitimiyle başlayacaktır. Teorik eğitimden sonra gruplar halinde toplamda dört ayrı dalış yapılacaktır.

Dalış yapabilmek için iyi derecede yüzme bilmeye gerek yoktur. Hatta birçok kişi yüzmeye ve denize karşı olan korkusunu dalışla yendiğini belirtir. Dalış için suda kendinizi iyi hissetmeniz önemli ve yeterlidir.

Tek başına dalış yapmak hiçbir zaman tavsiye edilmez. İkili ekipler halinde dalış yapılması gerekir. Atölyemizin sonunda katılımcılar 1 yıldız dalıcı sertifikası almaya hak kazanacaklar. Yani dalışla ilgili teorik bilgilere sahip, dalış donanımlarının hepsini uygun olarak kuşanıp çıkarabilecek, donanımları sualtında doğru olarak kullanıp dalabilecek düzeyde bir dalıcı olacaklardır. 1 yıldız dalıcıların açık deniz dalışları yapabilmeleri için yanlarında en az 3 yıldız dalıcı ya da bir dalış eğitmeni bulunması gerekir. Dalış derinliği sınırları da 18 metredir ve gece dalışı yapamazlar. Kısacası daha derinlere ilerlemek için biraz daha yolumuz var.

Kurallara ve eğitmenlerin talimatlarına uyulduğu sürece dalış birçok spordan daha güvenli bir aktivitedir.

Dalışa başlamak için 14 yaşın üzerinde olmanız ve herhangi bir sağlık probleminizin bulunmaması yeterlidir.

Sağlık sorunları bulunanların bunu kesinlikle belirtmesi gerekir.

Klastrofobisi olanlar için ufak bir not: İçeride deniz gökyüzü kadar geniş gözükür. Ama yine de denemeden bilemezsiniz 🙂

Mavi Bir Nefes Atölyemiz’de uygulamalı dalış eğitimi, dalış ekipmanları ve uluslararası geçerli sertifika ücretleri dahil dalışın tüm masrafları En Genç Atölye ekibi tarafından karşılanmaktadır. Ancak 200 TL’lik konaklama ve ulaşım ücreti katılımcılara aittir.